Harita SEO Nedir?

  • Google Harita SEO, Google’ın hizmetlerinden biri olan “Google Map” servisine yönelik gerçekleştirilen optimizasyon çalışmasıdır. Google’da bir hizmet, mekan, işyeri araması yaptığınızda işletme haritaları listelenmektedir. Google Harita SEO, harita sıralamalarında işyeri haritanızın ön sıralarda olmasını sağlayan bir çalışmadır.

 

  • Nasıl Fayda Sağlar? İşletme haritaları, sunduğunuz hizmetin bir çok kişi tarafından farkedilmesini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Özellikle yerel anlamda işleri büyütmenize yüksek oranda katkı sağlar. Örneğin Google’da “Karşıyaka Sigorta Acentesi” şeklinde bir arama yapıldığında çıkan sonuçlarda işyeri haritanızın yer alması, yeni bir müşteri kazanma olasılığı doğurmaktadır.

 

  • İpucu! Google haritalarında üst sıralarda olmak için yorumlarınızın fazla olması, NAP verilerinin eşleştirilmesi, multimedya içeriklerin arttırılması, anahtar kelimelerin entegre edilmesi gibi detaylar tek başına haritalarda ön sıralarda olmanız için yeterli değildir.

Neden Önemli?

Hedef Kitlenizi Yakalar!

Google Haritalar'da işletmenizin ön sıralarda yer alması, sunduğunuz hizmetleri arayanlar için işletmenizin farkedilir olmasını sağlar, hedef kitlenizi doğrudan yakalar.

Müşteri Portföyünüzün Genişlemesini Sağlar!

Daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar. Bu sayede işletmenizi daha kolay şekilde büyütebilir ve daha fazla müşteri kazanabilirsiniz.

Rakiplerinizin Önünde Yer Alırsınız!

Marka veya isminiz doğrudan rakiplerinizin önünde yer alır. Bu sayede onlara karşı hizmet verdiğiniz sektörde büyük bir üstünlük kurmuş olursunuz.

Bilinirliğiniz Artar!

Haritalarda ön sıralarda yer almanız, daha fazla kitle tarafından görüntüleme almak anlamına gelir. Bu sayede bulunduğunuz bölgede popülerliğiniz artar.

Teklif İste

 

Gönder